Co nowego?

Ogólnopolski Zjazd sieci Dobry Dietetyk i Fit Dietetyk 2018

W minioną sobotę, 27 października 2018, miałam przyjemność uczestniczyć w Ogólnopolskim Zjeździe sieci Dobry Dietetyk i Fit Dietetyk w Ostrowie Wielkopolskim, w którym udział wzięło ponad 200 dietetyków z całego kraju.

Sierpniowe otwarcie gabinetu w Będzinie

Pierwsze sierpniowe wizyty już za nami :) Serdecznie zapraszam do mojego drugiego gabinetu znajdującego się przy ul. Modrzejowskiej 95 (I piętro, lokal 4) w Będzinie.

Prezent na otwarcie drugiej lokalizacji :)

Z przyjemnością informuję, że druga (poza Knurowem) lokalizacja gabinetu powstaje w  Będzinie przy ul. Modrzejowskiej 95 (I piętro, lokal nr 4).

Bezpłatna analiza składu ciała i badanie podoskopowe

W dniach 25. i 26. kwietnia 2018 w Poradni Dobry Dietetyk w Knurowie przy ul. Szpitalnej 25a będzie można skorzystać z bezpłatnej analizy składu ciała. Dodatkowo, w sąsiadującym z Poradnią Sklepie Medycznym Zdrowie, przez cały tydzień (23-27.04.18) będzie można skorzystać bezpłatnie z badania podoskopowego.

"Jak schudnąć?"

To chyba jedno z najczęstszych pytań pojawiających się w kontekście diety... Zacznijmy więc od podstaw:zdrowe i mądre podejście - mniejsza o modę na "bycie fit"/"trzymanie czystej michy"/itp... chodzi o Twoje zdrowie oraz samopoczucie. I pamiętaj, że odchudzanie to nie wyścigi kto więcej i szybciej!

 

Witamina D a sport

Witamina D, kojarzona głównie z regulowaniem gospodarki wapniowo-fosforanowej oraz zapobieganiem krzywicy i osteomalacji (rozmiękczaniu kości), jest istotna także w aspekcie aktywności fizycznej, gdyż oddziałuje na funkcjonowanie mięśni, układu endokrynnego, immunologicznego, a także bierze udział w regulacji syntezy i rozpadu białek.

Masa ciała a skład ciała

Dlaczego oprócz pomiaru masy ciała warto sprawdzić skład ciała? Jak wygląda analiza składu ciała i w jaki sposób się do niej przygotować?

Białko a budowa masy mięśniowej

Białka dostarczane z dietą są czynnikiem stymulującym syntezę białek mięśniowych. W dietetyce sportowej budowa masy mięśniowej kojarzy się głównie ze wzrostem siły, ale tkanka mięśniowa ma duże znaczenie także w aspekcie zdrowotnym  – powoduje redukcję ryzyka wystąpienia otyłości, insulinooporności, cukrzycy, chorób układu krążenia i osteoporozy.

Sprawdź swoje dane osobobowe Sprawdź swoje dane osobobowe
POKAŻ